Durere + intepaturi in ureche, durere sub unghiul mandibular?

Afectiuni ale urechii

Postata de Utilizator11586687008 cu 4 ani in urma.

Buna ziua! De aproximativ 1 săptămână a început să mă doară gatul imediat sub unghiul mandibular, dar doar la palpare sau la mișcările capului. După aprox. 3 zile de la debutul durerii, am simțit înțepături in ureche, durere a urechii, durere care radiază in dinții maxilari și mandibulari de pe partea afectata și câteodată dezechilibru. Atât durerea de gat cât și cea de ureche cedează la AINS. Nu exista tumefacție sau scurgeri. Precizez că nu am probleme cu dinții, lucrând în acest domeniu. Am inceput sa iau Amoksiklav 1000 mg. După 3 zile de antibiotic, doare mai puțin, dar totuși încă doare. In situația actuală de epidemie Cov19, nu mă pot prezenta la medic pentru o consultație. Ce mă sfătuiți să fac?

Raspunsuri (1)

Nata

acum 3 luni

Buna ziua, am aceeași simptome, am facute multe consultatii, dar nu gasesc raspuns la problema....Dmn ati gasit răspuns ?