DURERE DE URECHE

Afectiuni ale urechii

Postata de DANAP cu 12 ani in urma.

Buna seara!
Va rog sa-mi spuneti ce tratament sa iau pentru o durere constanta de ureche dar in interior si dupa ureche, am si o migrena pe partea capului cu urechea problema, concomitent cu o durere de gat tot pe partea urechii? ,mentionez ca am stat in curent in urma cu 2 luni si de atunci am inceput sa simt o durere puternica in ureche care mi-a coborat usor inspre gat care ma durea si cand inghiteam dar intre timp s-a mai ameliorat dar nu am scapat de ea si de atunci e constanta. Sa fie si faptul ca am doua masele cu probleme pe partea urechii respective? Mentionez ca sunt in strainatate si nu stiu ce medicament sa administrez sa scap de durerea asta. ,igrena este persistenta. Multumesc

Raspunsuri (5)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Medic Epuran

acum 12 ani

Pentru problema d-vs ar fi recomandat un consult ORL (ar fi trebuit consultat un medic ORL-ist mai demult). Referitor la tratament, numai medicul ORL-ist îl poate prescrie după efectuarea unor investigaţii specifice şi după stabilirea unui diagnostic

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

intradevar dupa cum intuiti, acea durere poate fi si o iradiere a durerii de cauza dentara, dar dupa cum scrie si mai sus, trebuie sa va prezentati la medicul stomatolog pentru a vedea cat de afectate sunt cele doua masele, si la medicul ORL-ist pentru un consult amanuntit. fara un consult adecvat nu se poate stii cu exactitate despre ce afectiune este vorba. puteti lua tratament simptomatic cu antiinflamatoare, dar fara a trata cauza, durerile vor persista.

va urez o zi buna

DANAP

acum 12 ani

Multumec foarte frumos pentru promptitudine. O sa ajung in tara doar prin Decembrie si speram sa nu am ceva care se poate agrava. Multumesc!

Utilizator11566818257

acum 4 ani

Buna ziua, ma confrunt si eu cu o problema . Miercuri pe zi am venit din concediu , cu clima pornita . Joi dimineață m-am trezit cu urechea stângă infundata , si parca simțeam că am o vena la gât umflată, ce nu ma lasa sa înghit bine , am luat antibiotic și nimic . Acum de dimineata m-am trezit cu dureri in zona umarului si la ceafă, plus dureri de cap si de ochi . Precizez Ca partea stanga ma deranjează. Ce ar putea fii ? Multumesc .