DE CE IMI POCNESTE URECHEA STANGA CAND TRAG DE LOBUL ACESTEIA?

Afectiuni ale urechii Tulburari de procesare auditiva Dopul de ceara in ureche Pierderea auzului Boala menieres Otita externa Otita
+4
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator21581198353 cu 4 ani in urma.

BUNA SEARA! uneori recunosc ca ma abtin sa stranut, insa nu sunt sigur daca aceasta este cauza principala a, afectiunii mele. Urechea nu-mi curge, nu ma doare, si aud mai bine cu ea decat cu cea dreapta unde chiar nu se aude nici un pocnet. La urechea stanga nu am "tiuituri"sau alte probleme. Va rog sa imi spuneti de ce cand ating in spatele lobului sau cand trag de acesta( al urechii stangi) acesta imi pocneste. Este un sunet similar ca cel al unei pompe cu care tragi ceva dintr-o teava. NU TREBUIE SA TRAG TARE SAU SA APAS PE EA PENTRU A SESIZA UN SUNET IN EA.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-urechii/ce-poate-cauza-tiuitul-in-urechei_16400