de ce il doare urechea?

Afectiuni ale urechii

Postata de Georgeta83 cu 13 ani in urma.

Azi am fost pentru a doua oara la medicul ORL ist c baietelul meu de 3 ani.Mi a spus ca nu are nimic la ureche, poate dat nasucului trompa lui E. este infundata in rest totul e ok.
Ma ingrijoreaza totusi ca azi noapte s-a plans din nou de durere(pe care am calmat o cu nurofen si picaturi de otocalm) si a inceput sa arda, febra era doar 37.4.I am dat repede nurofen si s a linstit.Totusi de ce s a plans pentru a doua oara in ac sapt de durere.De la ce este?

Raspunsuri (2)

sari

acum 13 ani

Incearca sa mergi la alt medic ORL-ist, intereseaza te care este mai bun in localitatea unde locuiesti
Daca crezi in metode naturiste, incearca
- sa pui intr-un ciorap niste sare de mare,sau din aceea grunjoasa, ce se pune la saramura, sa o incalzesti si sa o pui asa calda pe zona dureroasa, Cand am fost eu mica, m-a ajutat acest remediu
- maseaza zona cu ulei de masline etravirgin, putin incalzit, si sa nu il stergi, sa ramana pe piele, sa isi faca efectul
- sa manance miere, fructe romanesti fara e-uri, de la tarani
- ceaiuri, de tei, musetel, sa dezinfecteze si sa linisteasca .
- ceapa, usturoi, si aer curat,
- liniste si odihna, este foarte important ca un organism sa se refaca.
Sanatate si sa auzim de bine.

Georgeta83

acum 13 ani

Va multumesc din suflet pentru sfat.Azi noapte nu ne a mai durut deloc speram sa fim bine.Medicul la care l am dus pare a fi printre cei mai buni .Voi incerca sa am incredere in ce mi a spus si sa speram ca va fi bine In caz contrar voi cere o a doua parere.Totusi cred ca o otita poate fi vazuta fara probleme de catre orice medic, dar altminteri de un prof. dr..Ce ma nelinisteste este faptul ca a doua oara cand l a vazut a spus ca nu are nimic insa ii dam totusi Cedox.Multumim inca o data pentru sfaturi.O zi deosebita