Chist sub urechea stanga

Afectiuni ale urechii

Postata de Dora65 cu 12 ani in urma.

Buna seara . De cateva zile am observat un chist mic care se situeaza la nivelul pometului lipit de ureche , dimineata am observat ca s-a marit , nu e foarte dureros decat la atingere . As dori sa stiu daca ar trebui sa m-a alertez sau nu.Multumesc anticipat

Raspunsuri (5)

Medic Epuran

acum 12 ani

Dacă acea formaţiune (pe care d-vs o numiţi chist) care presupun că este un ganglion retroauricular inflamat persistă mai mult timp şi creşte în dimensiuni ar fi indicat consultul unui medic pentru stabilirea cauzei apariţei

marin constantin

acum 10 ani

bunaseara am si eu un chist la urechea stinga si ma operez pentru a 5 oara

costy

acum 10 ani

deci daca va apar anumite "chisturi" adica umflaturi in anumite locuri si ele cresc de la o zi la alta se numesc lipon.."pungi de grasime" undeva acolo nu circula sangele cum trebuie pt acest remediu va recomand tinctura de tuia,se aplica compresii seara inainte de culcare,eu ma operam o data la 3-4 luni dadeam cate 150-200 pe operatie pt ca la mn erau pe fata si trebuia medic chirurgie plastica,apoi o prietena de familie mia recomandat acea tinctura care o gasiti doar la plafar,va recomand garantat si costa in jur de 15 lei pt mai multe detalii va rog sa ma contactati

elena

acum 10 ani

buna seara am si eu intrebare tatal meu are o unflatura la o ureche partea dreapta si are dureri cand il atinge.As dori sa stiu daca ar trebui sa merg la un doctor.Multumesc anticipata

costy

acum 10 ani

buna elena ar fi bn sa mergi la un medic dar mai intai incearca cu tinctura de tuia este ff buna in caz ca nu sparge in 3-4 zile atunci consulti un medic chirurg estetician dar garantez ca costa o caruta de bani