Chist sebaceu?

Afectiuni ale urechii

Postata de Iuliana P.N. cu un an in urma.

Buna ziua!
Fetița mea are 10 ani iar de aproximativ 1 luna i a apărut în lobul urechii un chist mobil, nu este foarte mare, nedureros, pe spatele lobului se vede foarte puțin dacă apeși ușor. Am citit că poate fii un chist sebaceu. Precizez că de când a făcut 10 ani , tendința tenului este de a avea acnee.
Spre ce specialitate ne îndrumați?
Mulțumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Va recomandam sa va programati la un medic dermatolog pentru diagnostic si tratament adecvat: https://www.clickmed.ro/medic/dermatologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Acneea/acneea-chistica_13314
sfatulmedicului.ro/Acneea/tratamente-eficiente-pentru-acnee_7495