ce se intampla?

Afectiuni ale urechii

Postata de 123 cu 11 ani in urma.

Buna ziua!Aseara am observat ca la urechea dreapta mi-a aparut o umflatura,ma doare doar daca ating acea zona,este si putin vanata umflatura si este tare.Nu m-am lovit!
Multumesc!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Va recomand un consult de specialitate ORL pentru un diagnostic clar deoarece nu intotdeuna descrierea dumneavoastra p***ancide cu cea efectuata de un medic de specialitate. Daca este situata in fata sau spatele pavilionului urechii, poate fi vorba de un ganglion. Daca "umflatura "este situata pe pavilion poate fi un chist, furuncu, etc. De aceea va recomand sa va vada un medic de specialitate.