buna ziua va rog nu ignorati mesajul meu

Afectiuni ale urechii

Postata de lilith2014 cu 10 ani in urma.

am 22 de ani si am urmat un tratamen t pentru tbc mdr 20 de luni am facut simultan amikacina care mi-a afectat auzul am pierderi de 60% de cand am sesizat pierderile am tinitus permanent in urechi. am terminat tratamentul pentru mdr de 12 zile si injectia de un an, de cand am terminat tratamentul imi tiuie si vajaie ba urechia dr ba stanga si sunetul e foarte tare, ce sa fac sa scap de el ca ma apuza panica cand incepe acum il aud foarte tare . va rog sa ma ajutati. e insuportabil va rog sa imi spuneti ce sa iau sa nu il mai aud ca nu pot dormi noaptea de el va rogggg

Raspunsuri (2)

Audionova

acum 10 ani

Tratamentul urmat pentru a salva plaminul are ca efect advers intoxicarea tesutului nervos din urechea interna. Leziunea se manifesta prin scaderea auzului, a intelegerii vorbirii si aparitia tinnitus-ului. Ajutorul il gasiti in centrele Audionova in oricare judet, unde vi se vor face investigatii si veti fi consiliat cu profesionalism in privinta reabilitarii auzului si a gestionarii tinnitus-ului, pentru ca ultima aparitie in domeniu sint dispozitivele Verso si Audeo Q, cu oricare capatind confort imediat si incredere in sine .

lilith2014

acum 10 ani

buna ziua multumesc pentru raspuns
eu studiez pianul si acum nu mai aud bine notele . ce alternative am lasand aparatul auditiv ultimul. ceva tratament macar sa mai imi revina jumatate din cat am pierdut. va rog nu vr sa renunt la anii astia de munca