Buna băiatul.meu si bagat un betigas de ureche in ureche si a început sa plângă?

Afectiuni ale urechii

Postata de Utilizator11715423045 cu 4 luni in urma.

BAIATUL MEU A BAGAT UN BETIGAS IN URECHE SI A PLANS SI SOTUL A ZIS CA IA CURS PUTIN SANGE DAR MAM UITAT EU SI AM VAZUT CA E CEVA GALBEN

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 luni

Buna ziua,

Pare ca fiul dvs. s-ar putea sa aiba o infectie la ureche, ceea ce a inrautatit durerea atunci cand a introdus betisorul. Galbenul pe care l-ai vazut ar putea fi puroi, ceea ce este un semn al infectiei. Este foarte important sa duceti copilul la un medic cat mai curand posibil, pentru a preveni orice posibile complicatii.

Daca copilul a pierdut sange din cauza unui betisor de urechi, trauma poate fi ceva mai serioasa si ar putea necesita o interventie chirurgicala sau cel putin o examinare detaliata.

Ori de cate ori un copil sufera o trauma la nivelul urechii, indiferent cat de mica pare, este bine sa consultati un medic.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/orl

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-urechii/durerile-de-urechi-frecvente-la-copii-cauze-preventie-tratament_18466
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-urechii/mancarimile-urechii-pot-indica-infectii_19220