as dori un sfat ,va rog mult

Afectiuni ale urechii

Postata de viorica171 cu 12 ani in urma.

sunt in varsta de 47 de ani si cam de 1 si jumatate am un tiuit permanent in urechea stanga ,parca sunt pe alta lume ,si cand merg pe strada parca cand calc ma aud asa in ecou .Am fost la orl am facut control mi-a dat extraveral si bixtonim ,mi-a facul film la urechi si nas ,am facut si o audiograma(care a iesit ok si asta ) insa tiuitul nu imi trece si este din ce in ce mai enervant .Am fost din nou la doctor dupa ce am terminat tratamentul si d-na doctor mi-a spus ca nu stie ce am si ce tratament sa mai imi dea ..Ce as putea sa mai gfac va rog sau ce tratament as putea sa aiu ?
Cu respect
Dutu

Raspunsuri (7)

Kaiiria

acum 12 ani

Tiuitul acesta se numeste acufena si se trateaza cu Ginkgo Biloba sau mai bine cu Neuro Optimizer de Secom.

viorica171

acum 12 ani

multumesc ,dar ce este neuro optimizer ?"medicament sau ce?

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

acufenele (tuit in ureche ) este intalnit in numeroase afectiuni: hipertensiunea, tumorile( glomus), problemele cu inima si anomaliile unei vene sau artere, sunt principalele cauze ale acufenelor pulsatile, malformatiile arteriale, hipertensiunea benigna intracraniana, boala aterosclerotica a arterei carotide, artere deformate, leziuni vasculare intracraniene, inflamarea sau infectia cronica a urechii mijlocii. ar fi bine de efectuat o ecografie doppler de artere carotide, eventual de masurat o tensiune arteriala in cabinetul medicului de familie.

viorica171

acum 12 ani

Va multumesc din suflet ..sanatate multa va doresc

Adrienne

acum 12 ani

Iti sugerez sa faci si o evaluare a starii danturii, in special a lucrarilor, daca ai. Dupa ani de zile in care am avut aceasta problema,dupa investigatii neurologice, cardiace, orl,dupa multe tratamente......rezolvarea a venit acum trei saptamani,dupa ce am descoperit o problema la o coronita dentara si am facut extractia. A disparut ca prin minune.

viorica171

acum 12 ani

multumesc .dar nu am probleme cu dantura nu am lucrari dentare in gura

SOS!Doamne

acum 10 ani

Eu am luat Neuro optimizer, am avut o stare de bine, dar am luat si alte produse pe langa Neuroptimizer pentru imbunatatirea activitatii creierului. Acum 2 ani am avut si eu o problema si sufleteasca si de sanatate si medicina clasica nu a putut sa ma ajute cu nimic, doar credinta puternica in Dumnezeu la care ma intorsesem. Si Dumnezeu m-a indrumat catre medicina naturista, am cercetat pe internet articole in limba engleza simpomele mele, despre durerile de cap, inflamatii cerebrale, edem cerebral, meningita, imbunatatirea activitatii creierului, a memoriei si concentrarii, anxietate, depresie. Si in urma cautarilor mele am gasit si am luat urmatoarele plante, substante antiinflamatoare in capsule naturiste: curcumin, bromelaina si quercitina, vitamina C si Zn, ulei de frunze de maslin, ciupercile chinezesti reishi.

Eu cunosc o fetita de 3-4 ani cu epilepsie careia un medic psihiatru de la Obregia i-a recomandat si ulei de ficat de cod exact de la firma Childlife Essentials : http://secom.ro/produse/portofoliu/cod-liver-oil/. Contine acizi grasi omega-3, este foarte buna pentru sistemul nervos si osos pentru copii. Se gaseste la farmacie, dar puteti sa o cumparati si de pe magazinele online din USA la jumatate de pret, www.iherb.com. Eu am vazut fetita cum intr-un an si-a luminat privirea, iar mama ei a spus ca de la cateva crize de epilepsie pe luna ajunsese dupa tratament doar la o singura criza pe an, m-a bucurat.

Toate bolile inclusiv cancerul pleaca de la un sistem imunitar slabit si asa am luat si produsul natural SystemWell de la Nature`s Way se gaseste la farmacie ca si celelalte suplimente naturale pe care le-am enumerat. M-a ajutat si gingko biloba, si uleiul de peste. Le-am comandat de pe cel mai mare magazin online de produse naturale din USA, www.iherb.com( se gasesc si pe alte magazine online) pentru ca daca le luam din farmacie le luam la pretul de 3 ori mai mare. In Romania am vazut ca exista niste preturi mai mici ca in farmacii aici: http://www.remedii-online.ro/products/neuro-optimizer-120cps?gclid=CL2Q5fbIuLwCFeXKtAod6VwAxw si aici http://www.naturavital.ro/neuro-optimizer-jarrow-formulas-120-capsule.html?gclid=CJaKov_JuLwCFSsCwwodWFYAIA

Dar chiar si asa, luat de la farmacie SystemWell de exemplu costa 50 de lei, nu stiu daca este foarte mult pentru sanatate dar mai trebuie si alte produse, eu am luat multe in paralel, cate 5-6 capsule din toate cele mentionate plus altele, in cateva luni am luat foarte multe capsule naturale cu proprietati antiinflamatoare si au avut efect puternic la mine. Asa am putut si eu sa ies iarna afara fara dureri de cap, m-a bucurat, fara electrocutari scurte in spatele capului si fara senzatia de edem cerebral, de presiune in spatele capului, plus celelelate efecte benefice si fara efecte secundare. Doamne ajuta!