ameteala

Afectiuni ale urechii

Postata de brunetuvlad cu 12 ani in urma.

buna ziua , am vreo cateva zile de cand ametesc .asta sa intamplat dupa un meci de fotbal .in timpul meciului am primit o lovitura cu mingea in ureche. am fost la ORL si mi-a pus diagnosticul de otita seroasa, fisura posttraumatica .miam luat reteta , dar nu sunt lamurit daca din cauza asta ametesc(am citit pe net si ca simptome nu apare ameteala la otita ) sau poate din cauza efortului pe care l-am depus in timpul jocului . va rog daca aveti vreun sfat pentru mine .multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Tamara Marcovici

acum 12 ani

Buna ziua.
Va recomand sa efectuati urgent consult neurologic. Sanatate!

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

este necesar sa tratati otita, pentru ca infectia sa nu se extinda si la nivelul urechii interne (este responsabila si ea de mentinerea echilibrului). pentru a aprecia daca exista un grad de pierdere de echilibru, este necesar sa efectuati un consult de neurologie.