Am trompa lui Eustachio înfundată

Afectiuni ale urechii

Postata de Mihai C. cu 6 ani in urma.

Mă dor urechile foarte tare Ce analize medicale trebuie sa fac pentru a afla daca trompa lui Eustachio este înfundată Ce tratament trebuie să iau? Simptomele mele ORL -ma dor urechile -am urechile înfundate -aud zgomote în urechi -trosnesc urechile când înghit și când suflu nasul Am suflat nasul mai puternic și cred că secrețiile din nas sau dus în urechi Am și o sinuzita cronică.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes:
//sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-urechii/nu-ignora-durerea-de-urechi-boli-grave-pe-care-le-poate-ascunde_15713