Am o problema de ceva saptamani

Afectiuni ale urechii

Postata de Alexjurj cu 10 ani in urma.

De ceva saptamani simt ca si cum as avea pulsati in ureche barca bate ca inima. Si am multa ceara am patin de chiar mia curs si din ureche dar ceara ese tare parca ar fi scoarta dupa unei lovituri. Am mers la orl si mia spus doar sa ma dau cu audispray dar nu prea a avut nici un efect. Tot la fel si e foarte deranjat sa auzi ca si cum tiar respira urechea si tin sa precizez ca nici nu mai aud bine cu ea. Intrebarea mea este: Poate e doar infundata sau am altceva?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Ar trebui sa revedeti medicul ORL-ist sau poate chiar sa consultati un altul.

Audionova

acum 10 ani

Buna ziua.Mergeti la Audionova- centre de aparate auditive pentru a vedea pe monitor chiar dumneavoastra cum arata interiorul urechii prin intermediul dotarilor performante si specialistul va expica imaginea prezentata. Veti vedea ce se afla in ureche si care este starea ei de sanatate. Tot la Audionova, exista in fiecare judet, veti face testele auditive- audiograma tonala liminala si audiograma vocala, pentru a afla de ce si cit de infundat( scazut) este auzul .