Afectiuni la ambele urechii

Afectiuni ale urechii

Postata de rodicatanasie cu 13 ani in urma.

Buna ziua , cred ca am problema aceasta de doi ani de zile . Ma mananca urechile, se fac niste coji si curge un lichid transparent. Folosesc ''dermovate unguent'' .Aveti vreo solutie ? Va multumesc anticipat

Raspunsuri (7)

Iuli

acum 13 ani

Medicul ORL ce v-a spus?

LILI DUTA

acum 10 ani

MA TRATEZ DE 10 ANI , SI IN FIECARE TOAMNA APARE DIN NOU CE METODA SA FOLOSESC!!

rodicatanasie

acum 13 ani

Ca este vorba de o ciuperca si mi-a recomandat Dermovate unguent

Iuli

acum 13 ani

Cand se intampla asta? Daca nu a functionat, v-ati intors sa ii spuneti ca nu functioneaza? V-a luat proba pentru a face analize de laborator?

luma

acum 13 ani

eu am problema asta de ani de zile, a zis sa schim samponul si tot asa sunt , imi pun in urechi picaturi de garosone cand se agraveaza si-mi trece dupa care iar apare, dupa o ureche sunt rana

rodicatanasie

acum 13 ani

nu am facut analize de LABORATOR dar am cunoscut pe cineva care are asta de mai multi ani si tot nu sa vindecat . ma gandeam ca cineva cunoaste un remediu naturist .multumesc anticipat

Utilizator21644589567

acum un an

Am avut exact problema Dvs,e otomicoza.In primul rind trebuie sa mergeti la medic ORL,sa va curete totul din ureche,apoi sa administrati sol.antifungica,in cazul meu foloseam Exoderil sol.si in aprox.3 saptamani am scapat.Apa in ureche in timpul tratamentului straduiti-va sa nu patrunda.