Afectiuni ale urechii

Postata de LoredanaR cu 14 ani in urma.

Va rog sa-mi recomandati medic/medici buni si mai ales umani pentru copilul meu, de la Victor Gomoiu, pentru specialitatea ORL. Va multumesc!

Raspunsuri (6)

Ana Maria Rosu

acum 14 ani

Va dau un medic extraordinar . Se numeste doctor Ursuleanu si este medic la Spitalul Budimex . Eu mi-am operat fetita la dumnealui si de atunci nu mai avem problee cu nasucul sau gatutul . Multa sanatate !!!

herta georgeta

acum 14 ani

am un nepotel de 5 anisori si de curand a consultat un medic orl care ia spus ca este afectat nervul auditiv din cauza mai multor raceli repetate.ne-a dat doar niste piccaturi dar tratarea rebuie sa se faca urgent.as dori numarul de telefon al unui medic de specialitate. va multumesc.

nina-pitesti

acum 14 ani

d-na doctor Tanase Elena o recomand ca medic orl pediatru.A iesit la pensie de la spitalul Budimex dar o puteti gasi vinerea la Med Life Unirii Bucuresti.Fetita mea aparea la audiograma ca ar fi afectat nervul auditiv(5 ani)acum o luna dar doamna doctor mi-a spus ca ar fii lichid in spatele timpanului.Am operat-o de polipi si de lichid la Panduri la D-na doctor georgescu unde m-a trimis doamna iar fetita mea aste acum ok.

miha

acum 12 ani

Din pacate, dna Tanase nu mai are acum miscari asa precise, ii tremura mainile, e chiar un pericol pentru o meserie unde trebuie finete si precizie in miscari. Am fost cu fetita cu otita, i-a pus niste picaturi in ureche si pana acasa i s-a perforat timpanul (a devenit supurata). Am revenit la ea, nu ne-a spus nimic despre timpan, a aspirat-o si ne-a zis sa-i facem spalaturi in ureche acasa. Din fericire, am ajuns la dl dr. Ursuleanu, un profesionist desavarsit, care s-a aratat indignat de faptul ca-i mentinem timpanul umed si nu se poate vindeca. Asa ca...noua nu ne-a facut delop***ampresie buna dna Tansase.

Ana -Bucuresti

acum 11 ani

Si eu am ramas profund dezamagita de dna Tanase. Baiatul meu de 2 ani a facut febra peste 40 grade 4 zile la rand (inainte de asta febra mai mica vreo 3 zile)...deci in total 7 zile de febra... l-a vazut dna Tanase din a 4-a zi de febra si abia in a 7-a... a zis ca e de la otita. Noi am stat internati la Medlife 2 zile (profunda dezamagire... nu va recomand... dar e o alta discutie) si dna Tanase ne vedea in fiecare zi. In a 7-a zi i-a facut incizie la timpan, febra a disparut, dar in tot acest timp s-au facut prea multe analize, tratamente necorespunzatoare (de enterocolita, de exemplu... "diagnostic" de la Medlife)... totul foarte costisitor si facut in zadar, ca sa nu mai vorbesc de spaima pe care a avut-o copilul de la atatea incercari de a i se pune o branula (7 incercari in 2 zile).

MembruMobileApp1470649068

acum 7 ani

Fugiti de dna Tanase pentru ca habar nu are despre ce vorbeste, asta daca a stiut vreodata.
Am fost cu cel mic de 2 ani la ea cu febra si dupa ce l-a consultat a spus ca febra nu se datoreaza usoarei inflamatii pe care o avea la ureche si a refuzat sa ne prescrie antibiotic.
A trebuit sa mai trecem o seara de cosmar pana sa observam ca cel mic plangea tinandu-se de ureche si din cauza asta facea febra.
Dupa ce am administrat antibioticul, copilul si-a revenit miraculos. Degeaba au unii zeci de ani in sistemul sanitar, ca se pare ca au inca lacune serioase.