afectiuni ale urechei

Afectiuni ale urechii

Postata de puiu-eugen cu 14 ani in urma.

bunicul meu a suferit o operatie de meningita in urma cu 50 de ani ,,,, incepand de anul trecut a inceput sa0i supureze urechea si sa-i curga infectie di interior......am fost la medic ,l-a curatat in interior si are dureri mari in continuare.....a facut si tratament timp de un an de zile si tot asa rau este ,,,,,, a fost internat cred de 5 ori pana acum si doctorul inca spune ca o sa mai dureze ,dar problema nu s-a ameliorat deloc,,,,ce trebuie sa fac ,,,are dureri mari in continuare ,,,va scriu din alexandria ,jud tr ... va multumesc

Raspunsuri (4)

ionica

acum 14 ani

Schimbati medicul ORL-ist, nu este normal sa-i 'curga' urechea dupa un tratament bun si adecvat.

alex ristea

acum 14 ani

sunt student si am avut de-a face cu prima mea sesiune. la ultimul examen, cel pt care nu am invatat deloc am facut ceva deosebit, in sensul ca am fost si am inchiriat si aici subliniez inchiriat un dispozitiv dinacela de copiat cu unde transmitatoare asemeni celor de orice telefon mobil, unde electromagnetice si unde radar. N-o sa va mai plictisesc cu povestea mea asa ca am sa trec direct la subiect, acel dispozitiv este de marimea unei unchii cu diametru de aprox 5 mm, dispunere spatiala de forma conica cu un difuzor mic in varful conului ce este indreptat catre timpan; acest dispozitiv nu ajunge la timpan dar ceea ce vreau sa stiu este daca se poate transmite in acest mod orice fel de boala, infectie, inflamatie, virus, microb s.a. de orice natura daunatoare mediului urechii, materialul fiind din cauciuc si tinand cont de faptul ca acel mic aparat a strabatut urechile a mii de studenti care cine stie ce ar fi putut avea. Va rog din suflet si apelez la cunostintele dumneavoastra in speranta a ma lamurii deoarece sunt foarte stresat. Va multumesc!

adi

acum 13 ani

am urechea stinga infundata adica aud mai incet nu am dop ce credeti ca am si ce pot sa fac?

mirela79

acum 13 ani

mergi la spitalul panduri bucuresti,sunt doctori foarte buni toti(noi am fost la dr-ta Negrila)