Afectiune sau nu?

Afectiuni ale urechii

Postata de Ank135093 cu 12 ani in urma.

Am si eu o mica problema cu urechea stanga. Ori de cate ori ma curat cu betisoare apare instantaneu o senzatie de voma. Mentionez ca apare acest lucru doar la urechea stanga. Poate sa fie vreo afectiune la acest nivel?

Raspunsuri (2)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

de cat timp se intampla acest lucru? apare de fiecare data cand va curatati in ureche sau numai uneori? in afara de aceasta, mai aveti si alte simptome? mai sunteti diagnosticat si cu alte boli? urmati vreun tratament? pana acum ati fost la un control ORL?

va urez o zi buna

Ank135093

acum 12 ani

am cam cateva luni bune de cand am aceasta senzatie,3-4 cred,de fiecare data cand ma curat in ureche. nu am avut niciodata probleme orl si prin urmare nici la un control nu am fost. ca un alt simptom,uneori cand vorbesc la telefon si il mut de la urechea dreapta am senzatia ca aud mai tare cu cea stanga,adica cea cu problema. multumesc anticipat pentru raspuns. o seara buna.