vreau un bebe

Afectiuni ale sanilor

Postata de MembruMobileApp150330210426404 cu 8 ani in urma.

Buna sunt andreea si al luat anticonceptionale 2 luni ca mis gasit chist simplu la ovaru stang dupa care leam intrerupt ca imi doresc foarte mult un bebe va rog Ajutatima si datim un raspuns dupa cat timp se poate ramane insarcinata...

Raspunsuri (6)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , intervalul poate varia foarte mult de la cuplu la cuplu. Se considera infertilitate primara dupa un an de contact sexual neprotejat .

andreea

acum 8 ani

Deci numai dupa un an sar putea sa raman insarcinata:(?(((

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Pana intr-un an . Se poate intampla luna viitoare , peste 2 luni , peste 3 luni , peste 6 luni sau peste 8 luni si sa fie perfect normal .

andreea

acum 8 ani

Doamna doctor luna trecuta am intrerupt anticonceptionalele si luna aceasta am incercat sa raman insarcinata nu stiu daca am ramas sau nu dar ma doar foarte tare sanii si in partea stanga ma doare ca si cum mar intepa asa nustiu poate sa fie posibil de o sarcina sau nu mia trecut chistu is foarte disperata ca imi doreesc prea tare un bebe :((

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Daca nu aveti rabdare , puteti face un test bhcg din sange . Indicat este sa asteptati sa intarzie menstruatia si s-a faceti un test simplu din urina acasa .

andreea

acum 8 ani

Multumesc frumos o sa astept sa vad daca imi intarzie menstruatia dar nustiu de ce am o durere in partea stanga:d