Vergeturi

Afectiuni ale sanilor

Postata de mihaela464 cu 12 ani in urma.

Am o fata in varsta de 15 ani,si i-au aparut vergeturi pe ambii sani,de culoare mov.Ea dorme pe burta .Cum putem diminua aceste vergeturi?

Raspunsuri (4)

Pena

acum 12 ani

Vergeturile nu dispar. Din ceea ce am citit, nu exista tratamente care sa le faca sa dispara. Pe picioare se mai fac masaje, se folosesc creme, dar toate acestea diminuiaza, dar nu duc la disparitie. Ac***a in vedere faptul ca este vorba de sani, sunt excluse cremele si masajul.
Ar putea sa se obisnuiasca sa doarma in alta pozitie. Nu cred ca apasarea/ compresia permanenta a sanilor este foarte indicata. Sa nu apara in timp si alte probleme ale sanilor mai grave decat vergeturile...

mihaela464

acum 12 ani

MULTUMESC!

alina

acum 11 ani

am 16 ani si am vergeturi pe sanii este normall acest lucru

Adriana

acum 8 ani

Si eu am aproape 15 ani si ma confrunt cu exact aceeasi problema dar nu ma pot dezobisnui sa dorm pe burta !!! Din cate am inteles se pot diminua mult mai bine cu laser dar
e complicat ...