va rog sfatuiti-ma

Afectiuni ale sanilor

Postata de DIANAREAL cu 14 ani in urma.

buna ziua sunt din bucuresti am 40 ani si am o displazie mamara diagnostcata acum 2 ani dar de 2 luni ma simt rau , ma dor sanii, imi ard , s-au tumefiat, au pete mici rosi pe ei parca ar fi piscati de tantar si durerile iradadiaza spre axila,in bratul drept care amorteste din cand in cand , si in spate, spre omoplat. De asemenea pielea ma mai mananca nejustificat pe brat sau pe gat..Am o oboseala pe care o manifest si cand stau, o sfarseala si furnicaturi prin corp insotite de caldura.. si in acelasi timp.. mi-e rusine cu starea asta de boala.. parca as fi devenit plangacioasa .Imi e greu sa povestesc familiei prin ce trec.. stiti cum e.. asta ne mai lipsea. As vrea sa aflu despre un medic care sa-mi puna un diagnostic corect .. daca cunoasteti ....sau sa-mi fac mai intai analizele singura si apoi sa ma duc sa caut unul.. un sfat cum sa ma mobilizez sa incep . va multumesc

Raspunsuri (4)

Adrienne

acum 14 ani

Mergi la un cabinet de ginecologie {poate cunosti unul sau iti recomanda cineva cunoscut],faci un consult la sani si o ecografie. Daca exista alte probleme te va indruma medicul respectiv catre o eventuala mamografie,etc. Multa sanatate si nu mai sta.........!

crynna21

acum 14 ani

mergeti de urgenta la un medic ONCOLOG sa va faca o mamografie si restul de analize, sunte-ti tanara este pacat sa stati asa mama mea la fel a facut iar acum are metastaza cerebrala....

DIANAREAL

acum 14 ani

vA MULTUMESC , deja umblu sa-mi fac documentele ptr a -mi face fisa la un medic oncolog- cu bilet de trimitere etc, si ma gandesc la un medic ginecolog.... aici.. nu prea stiu...am intrebat.. dar este unul cam batran.. prea batran.. eu stiu.. decare am auzit si altii.. mai intreb , va multumesc din suflet . Si la oncolog o sa intepenesc la usa pana intru. Ecografia o sa o fac dinainte.. ma duc deja cu ea si daca crede ca este necesar sa-mi vada si o mamografie..
As vrea sa stiti ca e mare lucru sa raspunda cineva intrebarilor si strigatelor de ajutor.. sa va spun ceva: un raspuns bun este ca un sarut pe buze! stiti voi unde scrie.., va multumesc inca o data, sunt aici pentru voi

Adrienne

acum 14 ani

Multa sanatate,curaj si D-ne ajuta ! Sa auzim numai de bine. Stiu ce inseamna aceasta cumpana.....sunt cu sufletul alaturi de tine.