Umflătură/iritație la mamelonul stâng (băiat am trecut de perioada pubertară)?

Afectiuni ale sanilor Tulburari de asimetrie de san Mastoza fibrochistica Marirea lactatie Suprimarea lactatiei Reflexul de ejectie a laptelui Durere la nivelul sanilor postpartum
+4
Vezi toate grupurile

Postata de MembruMobileApp1517225431 cu 6 ani in urma.

De 2-3 săptămâni mamelonul stâng mi s-a umflat și este roșu împrejur, dacă-l ating se simte ca o usturime/arsură, inițial a fost tare, acum la suprafață este mai moale, iar spre interior a rămas tot tare, este foarte roșu iar pielea în jurul lui mi se decojește ca la o arsură. Țin să menționez că am trecut de pubertate și am avut deja problema specifică băieților în acea perioadă, ce poate fi ?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-sanilor/afectiuni-ale-sanului-probleme-ale-mameloanelor_8713