Tuberculi montgomery

Afectiuni ale sanilor

Postata de darya22 cu 12 ani in urma.

Buna seara,La cate zile sau saptamani de la conceptie apar tuberculi montgomery si ce culoare pot avea acesti ? va multumesc anticipat

Raspunsuri (3)

Darya

acum 12 ani

Imi poate raspunde si mie cnv va rog??

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Dupa 12 saptamani de sarcina apar modificari de culoare ale mamelonului, areolei, iar glandele sebacee de la nivelul glandei mamare devin proeminente (la nivelul areolei) denumiti tubercului montgomery.

andra

acum 9 ani

pot aparea tuberculii Montgomery si daca nu suntem insarcinate?