tratament

Afectiuni ale sanilor

Postata de brindusa_dorel cu 13 ani in urma.

buna seara, va rog sa -mi spune-ti daca pe timpul tratamentului cu citostatice(cancer la san)se poate face si tratament naturist cu aloe, ciuperca lui dumnezeu etc...(este faza de inceput a tratamentului)

Raspunsuri (3)

Dr. Georgescu Cristian

acum 13 ani

buna seara,

ati fost operata inainte, sau acum l-ati depistat si urmati un tratament cu citostatice fara a fi operata?
in oricare caz, trebuie sa respectati schema de tratament cu citostatice intocmai pentru ca altfel nu are nici un efect, cat despre tratamentele naturiste, atata timp cat le beti/mancati, dar nu le aplicati in zona respectiva, nu frecati zona, nu tineti pansamente acolo cu tot felul de substante...in rest este in regula.

va urez o seara buna

brindusa_dorel

acum 13 ani

buna seara, multumesc, nu am fost operata am facut abia prima sedinta de citostatice

colnago

acum 13 ani

Tratamentele naturiste sunt binevenite, desigur doar complementar.
Noni de pl. ajuta si in diminuarea efectelor secundare nedorite ale citostaticelor