substanta alba

Afectiuni ale sanilor

Postata de uruba cu 10 ani in urma.

imi curge o substanta alba din sanul stang doar cand apas sau il strang(sunt adolescenta), Ce inseamna?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Galactoreea= secretia mamara- poate aparea in cazul stimularii excesive a glandei mamare ( mamelonului). Cu toate acestea, ar fi bine sa efectuati o ecografie mamara si, eventual, sa efectuati cateva determinari hormonale ( consult endocrinologic).

roxana andreea

acum 8 ani

Si la mine la fel se intampla doar cand strang imi iese dar nu mult un pic un lichid alb.