sinii

Afectiuni ale sanilor

Postata de soriceldragut cu 12 ani in urma.

buna seara .ma puteti lamuri de ce imi curge un lichid intunecat din sinul cel mai mare cind il string?...eu sper ca nui nimic grav.

Raspunsuri (3)

Pena

acum 12 ani

Probabil ai o dereglare hormonala. Este foarte bine sa nu il mai strangi, daca nu curge singur. Strangandu-l stimulezi scurgerea. Mergi la doctor pentru echografie, analiza secretiei si tratament. Nu te impacienta, nu cred ca este ceva grav. Poate iei anticonceptionale, ai facut un avort ori ai o dereglare din alte motive. Mergi la doctor pt ca problema nu se rezolva de la sine. Vei primi un unguent cu care sa te dai si alte med in functie de rez analizei. Sanatate.

Michely

acum 12 ani

Ma confrunt cu aceeasi problema si nu e vorba nici de avort, nici de dereglari hormonale. Cauza aparitiei acestui lichid galbui, uneori chiar alb-verzui este existanta unor chisturi. Eu am facut ecografie mamara si am urmat un tratament hormonal si ungent Ketonal timp de 3 luni, apoi, am revenit la ecorafie si s-au mai micsorat chisturile, dar lichidul tot mai apare, daca insist sa storc. Va trece cu timpul, atunci cand vor disparea si chisturile. Nu trebuie sa te sperii.

mikhaela

acum 12 ani

La fel am avut si eu la sanul stang uneori si la dreptul dar din fericire am avut curajul sa ma duc la doctor care mi-a operat sanul caci pe fondul mastozei chistice aveam si un papilom intraductal.probabil l-am stimulat si eu ca tot incercam sa storc sa vad daca imi mai curge acea secretie.Totul a decurs foarte bine si nici nu se cunoaste.Nu trebuie sa-ti fie frica dar nici sa stai fara sa faci un consult la un doctor bun.