sfarc dureros

Afectiuni ale sanilor

Postata de flavidenisa cu 9 ani in urma.

Buna,
Ma numesc Flavia si am 29 de ani. Acum vreo 4-5 saptamani mi-a aparut o umflatura care arata ca si cos pe aerola mamara.Nu m-a durut doar ca il vedeam.Dupa vreo 2 sqpatamni a inceput sa ma doara sfarcul de la acelasi san si este mai rosu decat celalalt. Sunt in anglia si aici pana ajungi la un specialist dureaza o vesnicie. Am fost la doctorul de familie si ki s-a spus ca este o infectie si mi-au dat o crema care dupa ce am folosito de 2 ori am avit dureri mai mari. Va rog sa imi recomandati ceva ce as putea face. Va multumesc mult.

Raspunsuri (2)

mihaela

acum 9 ani

Mergi din nou la GP si insista sa te trimita la specialist , sa ceara mamografie.Spune i ca te ai documentat si esti ingrijorata sa nu fie boala Paget.

flavidenisa

acum 9 ani

Buna
Am fost trimisa pana la urma sa vad un specialist unde mi s-a facut un ecograf la san si mi s-a spus ca nu am nimic. Mi s-a dat alta crema cu care m-am facut timp de 2 saptamani dar nici un rezultat. Pe 2 septembrie am fost la control si mi s-a spus ca nu am nimic la san ca doar am o infectie la piele. Mi-au spus sa continui cu aceasi cremacare dupa 2 saptamani ce am folosito nu am vazut nici o modificare, sfarcul meu e tot rosu si ustura. Le-am spus ca is ingrijorata ca nu cumva sa fie boala Paget. Mi s-a spus ca nu e asa ceva si ca ar trebui sa am mai multe simptome.Nu stiu ce sa mai fac pt ca sfarcul meu este tot rosu si ustura in fiecare zi, chiar sunt ingrijorata ca as putea avea boala Paget si nimeni nu ma asculta! Va rog dati-mi un sfat... Va multumesc
Flavia