secretii ale sanilor la bebelusi

Afectiuni ale sanilor

Postata de nanau.corina cu 12 ani in urma.

am un baietel de 14 luni si de pe la 7,8 luni ii secreta sanii un lichid maroni,in cantitati foarte mici,1.2 picaturii mici,am intrebat pediatrul dar mi-a spus sa stau linistita ca nu e nimic si sa-i pun comprese cu rivanol.
ma intreb daca chiar nu e nicio prob pt ca a trecut destul timp si tot ii mai apar cand si cand cate o picaturica usor vizibila pe body.
trebuie sa ii fac ceva investigatii?ce ar putea fi?ar trebui sa consult un endocrinolog???
va multumesc si astept raspunsuri!

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Si la bebelusi ca si la cei mai mari sunt asemenea reactii hormonale,care se rezolva de la sine asa cum v-a spus si medicul.