secretie lactata

Afectiuni ale sanilor

Postata de barbu Mihaela cu 14 ani in urma.

Am incetat sa alaptez copilul de la varsta de 2 luni si acum are 7 luni si eu inca mai am lapte in sanii ,este normal? .Am auzi ca sunt anumite pastile special pentru asa cava ,imi poate spune cineva ce pot face ???? , poate fi asta cauza micsorarii sanilor???

Raspunsuri (2)

Dr.Maria Costantin

acum 14 ani

Faptul ca ai incetat sa alaptez copilul la o varsta asa de frageda cu siguranta ca tea afectat atat pe tine cat si pe bebelus ,cat despre pastile......N-am auzit de asa ceva dar poate fi de la faptul ca ai intarcat copilul la doar 2 lunii

A|ecsandra

acum 13 ani

Buna. Sper ca mesajul meu sa nu ajunga prea tarziu si sa-ti fie de folos. Exista niste pastile pentru asa ceva, se numesc DOSTINEX (le folosesc si eu pentru un exces de prolactina la recomandarea medicului endocrinolog). Despre cum se foloseste gasesti in prospect.
Multa sanatate!