Secreție cu sânge

Afectiuni ale sanilor

Postata de CrissA208 cu 9 ani in urma.

Bună ziua! Mă numesc Cristina și am 13 ani. Sunt îngrijorată deoarece am avut două secreții cu sânge la nivelul mamelonului (prima a fost acum vreo 7-8 luni în urmă, iar a doua acum câteva săptămâni). Mi-au apărut deodată fără să știu nimic. Menstruația mi-a venit încă de pe la 7 ani, iar sânii tot de pe atunci au început să-mi crească, fiind foarte îngrijorată eu și părinții mei că nu se mai opresc din crescut nici măcar acum, chiar dacă a început așa de devreme. Un alt lucru de care sunt îngrijorată este că sfârcurile mele sunt băgate în interiorul mamelonului, însă un lucru de băgat în seamă este că sfârcul de la care am avut secreția cu sânge este mai plat față de celălalt. Aș vrea să știu ce să fac fiindcă la vârsta mea nu prea este în concordanță cu ceea ce mi s-a întâmplat.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Este indicat sa consultati medicul endocrinolog pentru evaluare si tratament corespunzator.