sanul stang

Afectiuni ale sanilor

Postata de oana andreyuta cu 14 ani in urma.

buna seara eu acum 2 ani am avut un nodul la sanul stang si am fost la un control si mi sa dat niste creme de masat sanul dar dupa acest tratament nodulul nu il mai simt dar am ramas cu aceleas sintome adica cu durere,arsuri,intepaturi foarte puternice.Problema mea este ce as putea sa fac sa scap de ele ca am fost la ginecolog acuma si mi sa dat niste creme dar dupa ele si deja ma dau de o lun nu vad nici o schimbare ba mai rau e ca nu mai pot sa imi ating sanu de arsurile si durerea care o am.As vrea sa va rog sa ma sfatuiti ce as putea sa iau sau sa fac sa nu mai am aceste dureri foarte mari V a multumesc Andreea 18 ani

Raspunsuri (4)

mikmok

acum 14 ani

Mergi la farmacie si i-ati ulei de primula care este foarte bun in tratarea sensibilitatii sanilor.

Acest ulei este folosit pentru reglarea echilibrului hormonal si ajuta la reducerea riscului de aparitie a tumorilor de san.

Mai poti lua vitamina E care este un antioxidant puternic. Sanatate!!!

ionica

acum 14 ani

Parerea mea este sa faci o vizita la medic daca spui ca simti aceste dureri.

Medicul este mai in masura sa-ti dea un tratament. Poti face o vizita la endocrinolog si, eventual, efectueaza o ecografie mamara si o ecografie de coloana cervicala. Nu se stie niciodata...Mult succes

dana

acum 10 ani

ma doare de vreo 2 saptamani sanul stang ,doar noaptea cand ma intorc de pe o parte pe alta.e o durere destul de puternica care tine cateva secunde.are careva idee ce ar putea fi?

georgeta

acum un an

vreau sa primesc notificari