sani

Afectiuni ale sanilor

Postata de [email protected] cu 13 ani in urma.

AM 34 ANI AM 2 COPII SI AN MARTIE 2011 AM FOST OPERATA LA SAN Ac***a O TUMOARE DE 5MM EX HISTOPATOLOGIC ESTE FIBROADENIM BENIGN DAR MAI AM MULTI NODULI CARE SUNT PALPABILI SI DUREREA CE O AM ACUM LA SAN ESTE LA FEL CA ANAINTE DE OPERATIE NU MA DOARE OPERATIA DELOC CI TOT SANUL NU ANAINTE DE CUCLU CI TOT TIMPUL NICI NU MA POT ATINGE.CE CREDETI CA AR TREBUI SA FAC SA CONSULT SI UN ONCOLOG

Raspunsuri (3)

Filipa

acum 13 ani

Inteleg ca nu ai cancer. In cazul in care ai fi avut, ar fi trebuit sa consulti un oncolog. Trebuie sa mergi la control la dr care te-a operat si sa faci tratament in continuare . Eventual mai mergi la alti 2-3 doctori pt a verifica diagnosticul. Ai primit vreun tratament pt noduli?

[email protected]

acum 13 ani

nu am primit decat antiinflamatoare si iau de la endo femicur dar nu simt nici o ameliorare cu ele

Filipa

acum 13 ani

Eu am avut mastoza fibrochistica ani de zile. Aveam dureri mari pt care am folosit unguentul Fenilbutazona, recomandat de medic. Este un antiinflamator local, dupa ateva aplicari, durerea ceda. Mergi la doctor permanent pana rezolvi definitiv problema, schimba medicul eventual. Prezenta durerii inseamna, de regula, inflamarea sanului si asta exclude boala canceroasa unde durerea apare la sfarsit, cand problema este deja complicata. Deci, daca sanul te doare, inseamna ca nu-i o problema foarte grava, adica este ceva ce poate fi rezolvat.