sani umflati

Afectiuni ale sanilor

Postata de GabriellaN cu 9 ani in urma.

buna, iau anticonceptionale si am sanii umflati si sensibilitate la ei...stiti cumva ce as putea face sa imi revina sanii la normal ? sau vi s-a intamplat si voua ?

Raspunsuri (2)

Medic.Fares

acum 9 ani

Buna ziua.Un remediu natural care scade turgescenţa sânilor, are efect antispastic, antiinflamator, antialgic si hemostatic – reduce fluxul menstrual abundent este Suport premenstrual.Se poate administra cu 7-10 zile înainte de menstruaţie sau in caz de ciclu abundent şi neregulat, se administrază pe parcursul întregii luni.Se pot face cure de 4-6 luni.Pentru o administrare corecta si asociere cu anticonceptionalele cel mai indicat este un consult medical fitoterapic.Multa sanatate!

GabriellaN

acum 9 ani

multumesc pentru raspuns, dar am uitat sa precizez ca am aceste simptome pe tot parcursul lunii, iar cu menstruatia nu am probleme. as vrea doar sa reduc sensibilitatea si marimea sanilor.