Sani umflati si durerosi

Afectiuni ale sanilor

Postata de andreeacriss cu 9 ani in urma.

Buna ziua!Ma numesc Andreea. Am o propblema cu sanii. Luna trecuta imediat dupa menstruatie(am avut menstruatie pe data de 28 noiembrie pana pe data de 4 decembrie) la aproximativ o saptamana mi s-au umflat sanii si ma dureau,specific ca aveau si niste puncte albe pe varful sfarcurilor Imediat dupa ce mi-a venit menstruatia nu m-au mai durut ai nici nu mai erau umflati..Menstruatia nu mi-a intarziat si mi-a venit la timp si normal(de pe data de 29 decembire pana pe data de 4 ianuarie). Sfarcurile au continuat sa fie albicioase. Intre timp mi-am facut si un test de sarcina care a iesit negativ..Azi am aceeasi problema cu sanii,s-au umflat si ma dor..uneori am si dureri la ovare..Ce ar putea fi? Va rog sa ma ajutati. Multumesc!

Raspunsuri (3)

andreeacriss

acum 9 ani

Am mai facut un test de sarcina si azi..la 8 zile dupa ce s-a incheiat menstruatie si a iesit negativ..mentionez ca perecdentul l-am facut imediat dupa incheierea menstruatiei..si mi s-a comunicat de la farmacie ca nu e valabil

luminita270

acum 9 ani

Dereglarile hormonale pot cauza aceste neplaceri. Puteti merge la un endocrinolog,pentru control si eventual o eco de san.

andreeacriss

acum 9 ani

Da asa o sa fac..multumesc frumos!