Sani lasati?

Afectiuni ale sanilor

Postata de loving2008 cu 13 ani in urma.

Ce sa fac sa previn lasarea sanilor?Ce creme pot folosi?

Raspunsuri (4)

Recomandare

acum 13 ani

Pozitia in patru labe ajuta ca sanii sa stea foarte drepti. Crema de ciment sau beton este buna in pozitia verticala.

catia

acum 13 ani

tine-ti mereu spatele drept

Dr. Marius Popescu

acum 13 ani

Exercitii fizice care intaresc muschii pectorali (exemplu : flotari) ajuta.
Creme care sa previna lasarea sanilor nu exista in opinia mea. Exista creme care maresc / intaresc sanii dar nu le recomand, riscurile sint mult mai mari decit beneficiile.
Exista bineinteles solutii chirurgicale de ridicare a sanilor, cu sau fara implant siliconic.

Ioana Milea

acum 9 ani

Eu folosesc de aproape 4 luni o crema numita curvy bust si rezultatele sunt incredibile. Dupa acest timp sanii mei au ajuns aproape exact cum erau inainte de sarcina. Mie mi a spus o prietena care a folosit in statele unite crema. Prima data am luat o mostra gratuita, adica am platit doar transportul. Dupa prima luna am observat schimbari majore si am decis sa o folosesc in continuare.

O recomand tuturor femeilor care au probleme cu sanii lasati sau mici.

In romania se gaseste doar la http://marireasanilor.wix.com/mostragratuita