sani durerosi

Afectiuni ale sanilor

Postata de -FLORY- cu 13 ani in urma.

am 27 de ani,am un baietel de 6 ani.nu a supt la san decat doua luni ,si inca imi mai curge un lichid alb galbui cand strang sfarcul.dar ma ingrijoreaza si faptul ca de cateva zide ma dor sani si-i simnt tari ce sa fac? .imi puteti da un sfat va rog?

Raspunsuri (3)

o mama

acum 13 ani

Iti mai curge lichid de la san tocmai pt ca nu-l lasi in pace. De e trebuie sa strangi sfarcul? Strangand de el, incercand sa vezi daca mai curge, ai stimulat glanda mamara sa secrete in continuare. Nu trebuie sa incerci sa vezi daca mai curge, este STRICT INTERZIS. Oricum nu cred ca este foarte grav ce ti se intampla. Daca nu esti insarcinata, ai o dereglare hormonala, trebuie sa mergi la endocrinologie/ginecologie. Exista tratamente pt incetarea lactatiei. Un unguent recomandat este Mameldin, dar mergi la dr pentru consultatie, recomandari, tratament. Sanatate.PS: Verifica mai intai daca nu esti insarcinata. Si nu mai incerca sa vezi daca curge ceva. Daa sanul nu curge singur, lasa-l in pace....

-FLORY-

acum 13 ani

iti multumesc pt sfat.

raluca

acum 13 ani

am aceia problema ca si tine dar numai ca la mn imi curge un lichid galben dar si unul negru si am intarcat fetita mea cand ave un an si acum are 6ani nu stiu ce sa fac daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns va rog frumos