Sanatatea femeii - vulnerabilitati

Afectiuni ale sanilor

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

am 18 ani sunt casatorita de 2 ani si am fost depistata cu noduli benigni la ambii sani.mi s-a spus ca necesita operatie. trebuie neaparat?

Raspunsuri (6)

comentarii utilizatori

acum 16 ani

am 18 ani sunt casatorita de 2 ani si am fost depistata cu noduli benigni la ambii sani.mi s-a spus ca necesita operatie. trebuie neaparat?

Catalina3296033

acum 16 ani

Nodulii benigni nu prezinta pericol. Tumorile maligne sunt cele canceroase. Intreaba doctorii de ce ti-au sugerat extirparea. Din cate stiu eu, nu e musai, desi unele femei prefera sa-i extirpe.

ovidiu2085686

acum 16 ani

Nu te opera pana nu te vede un foarte bun medic endocrinolog. Am fost intr-o situatie similara si am scapat ptr. ca n-am ascultat doar de medicul de la oncologie si am cautat un profesor endocrinolog, iar in urma tratamentelor dansului totul a revenit la normal.Fa si tu la fel poate norocul e de partea ta, poate e vorba doar de dereglari hormonale si se pot rezolva cu tratamente.Nu am retinut de unde esti, asa ca eu o sa-ti spun ca am fost la d-l profesor Totoianu in Sibiu si acum totul e OK. Te rog urmeaza-mi sfatul ca nu ai ce pierde eventual scapi de operatie. Sanatate multa Simona

nurghiul

acum 15 ani

AM SI EU UN NODUL DE 5 CM LA SANUL DREPT SI MI S-A RECOMANDAT OPERATIA.IDEEA E CA ACUM SUNT INSARCINATA IN 5 SAPTAMANI SI DOCTORII VOR SA MA OPEREZE DUPA 2 LUNI JUMATE DE SARCINA.IMI ESTE FOARTE FRICA NU STIU CE SA FAC VA DATI SEAMA "OPERATIE IN TIMPUL SARCINII",SUNT DISPERATA

luis105062

acum 15 ani

sora maea se confrunta cu aceiasi problema, are noduli la ambii sani de cand era necasatorita, acum are un baietel de 4 ani iar situatia a ramas la fel.Crezi ca un consult la dr. Totoianu ar ajuta-o?Tie ti-au disparut?

olivia

acum 11 luni

multumesc pentru informatiile tale bune

adresa_web_filtrata /a58236