San unflat

Afectiuni ale sanilor

Postata de vera.ana cu 11 ani in urma.

Am o intrebare..va rog ajutati.ma. Alaptez si ma doare foarte tare un san in plus este si rosu..ma doare din interior si pana in exterior Va rog ajutati.ma

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 11 ani

Pare a fi o mastita ,intalnita la femeile care alapteaza, in primele luni de la nastere ,pana la 6 luni. Daca nu este din cauza unei infectii,s-ar putea datora golirii incomplete a sanului sau intarziate. Incearca sa storci sanul, daca suporti durerea,sau foloseste pompa de san. Daca nu se rezolva,mergi la medic.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consutati medicul ginecolog pentru evaluare si recomandari.