San Dureros In Timpul AlăPtăRii. Mastita Sau Candida?

Afectiuni ale sanilor

Postata de Utilizator11612362144 cu 3 ani in urma.

Buna ziua, de două săpt am.o durere in sânul drept ca o usturime,înțepătură atunci când alăptez sau între alăptari. Fetița mea are 5 luni și până acum nu am patit așa ceva. Am făcut masaj local, comprese calde, reci, am muls chiar și cu pompa, 2 zile a fost ok ,dar când am reluat alăptarea iar a apărut usturimea. Ce poate fi? O simt și la mamelon și în interiorul sânului. Dar nu tot timpul.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul ginecolog. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Lauzia/mastita-in-timpul-alaptarii_1023