probleme

Afectiuni ale sanilor

Postata de Ankara cu 9 ani in urma.

Buna seara. Am 16 ani si de 2 zile sunt in panica. Am gasit un ganglion in zona axiala ieri si era iesit ,se vedea pe piele. El s-a miscorat pana astazi,devenind aproape insesizabil la palpare. Acesta durea si inca mai doare putin. Vreau sa mentionez ca mai am si alte simptome : lipsa poftei de mancare,dureri de san(sfarcuri) dar acestea sunt din cauza intarzierii menstruatiei. Vara trecuta am fost lovita la sanul drept si in saptamana aceea am avut o pata rosie care a disparut imediat si pe care nu am mai avut-o. Este posibil sa fie cancer la san?
Am auzit ca este posibil sa fie de la ras si de la aplicarea de deodorant imediat dupa.

Raspunsuri (1)

Mimica30

acum 9 ani

Draga Ankara,
Nu trebuie sa intri in panica, nu toti nodulii sunt cancerosi, o parte din ei pot fi cazati de acumularile de hormoni, mai ales ca ai 16 ani.Am trecut si eu prin momente de spaima ca si tine, cand luni de zile am avut niste dureri ingrozitoare la un singur san. Uite aici cateva detalii despre cum poti identifici mai usor cancerul http://www.donna-medicalcenter.ro/semnele-si-simptomele-cancerului-mamar.html
Eu la Clinica asta am fost si de atunci le sunt fidela. Sunt profesionisti si te trateaza impecabil.Iti recomand sa mergi la orice medic senolog, in special la dna dr. Elena Claudia Teodorescu. Sanatate multa!