Probleme cu sanii

Afectiuni ale sanilor

Postata de deea.deea cu 13 ani in urma.

Buna seara!As avea nevoie urgent de un sfat...am 18 ani...si sunt foarte ingrijorata.Sanii mei difera foarte mult ca marime.Stangul este destul de dezvoltat,iar cel drept a incetat sa creasca,fiind aproape nedezvoltaT.La inceput am crezut ca e normal dar apoi am vazut ca acesta nu da semne de crestere.Credeti intradevar ca este vorba despre o problema grava?V-as fi f recunoscatoare pentru sfat.Multumesc.

Raspunsuri (4)

Pena

acum 13 ani

Mergi la medic, la endocrine/endocrinolog. Cred ca ai o dereglare hormonala. Ar fi trebuit sa mergi mai demult, nu mai taragana. Succes.

Iuli

acum 13 ani

Pena are dreptate. Consulta cat de curand un endocrinolog. Sanii cresc in acelasi timp, nu defazat, deci medicul trebuie sa vada ce se intampla. Ai deja 18 ani, trebuia sa faci acum cativa ani acest consult.

Dr. Georgescu Cristian

acum 13 ani

buna seara,

intradevar, intre sani exista diferente la un procent destul de semnificativ al femeilor. totusi aceste diferente sunt mici, in nici un caz nu este normal ca un san sa fie de dimensiuni normale iar celalalt sa fie nedezvoltat.
cea mai simpla metoda pentru a afla un raspuns competent este sa mergeti la medicul dumneavoastra de familie, iar acesta va va da o trimitere catre un medic specialist, in functie de ce informatii afla examinandu-va.

va urez o seara buna

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului