pot avea ceva mai grav ca matostoza chistica?

Afectiuni ale sanilor

Postata de rraluca_rraluca cu 11 ani in urma.

buna seara,am 49 de ani si am doi copii...acum 6 ani am fost diagnosticata cu metastoza chistica..am facut tratament cu orgametril un an de zile .si m-am simtit bine,nu am mai avut dureri si nici acel lichid verde negricios.Am intrat in menopauza acum 3 ani..Acum cateva luni a inceput sa ma doara din nou sanii si de cateva zile i-mi curge din nou un lichid inchis la culoare asa cum am avut si acum 6 ani .Am intrat in panica pot avea ceva mai grav va rog sa ma ajutati nu stiu ce sa fac.va multumesc si astept raspunsul dv

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati medicul giencolog ( efectuare de mamografie, ecografie mamara) si, dupa caz, endocrinolog.