Ce tratament imi recomandați pt scaderea prolactinei??

Afectiuni ale sanilor Dezechilibrele hormonale

Postata de Utilizator11636973655 cu 2 ani in urma.

Am dureri de sani îngrozitoare inainte de menstruatiei cu 2 săptămâni.Am fost la endocrinolog am prolactina marita ,am luat dostinex si am aceași problemă.

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-sanilor/durerile-de-sani-cand-ar-trebui-sa-te-ingrijoreze_16925

Utilizator11636973655

acum 2 ani

Am fost si la ginecolog nu sunt însărcinată imi sunt legate trompete de acolo ma trimis la endocrinolog