pentru fetita mea

Afectiuni ale sanilor

Postata de monamia cu 14 ani in urma.

buna ziua,
fetita mea de 3 ani s-a trezit intr-o seara plangand ca o manca la fundulet. M-am uitat si avea un oxiur (alb de 1 cm).
Ce pot sa-i administrez in aces caz.
i-am facut analiza la scaun cu 2 saptamani in urma si rezultatul a fost negativ. Ce pot sa fac.

Raspunsuri (4)

mihara

acum 14 ani

as recomanda un tratament pe baza de plante gyardinophit .Este foarte bun se ia 7 zile 7 pauza 7 zile 7 pauza 7 zile 7 pauza.

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Tratamentul va fi prescris de catre medicul pediatru, atat fiicei d-voastra cat si membrilor familiei.

Sheila

acum 14 ani

Analiza scaunului trebuie facuta in 3 zile diferite adica azi duci o proba peste 2-3 zile alta peste 2-3 alta.Abia atunci poti fi sigura de rezultat.

ValcuIrina

acum 14 ani

consulta medicul nu poti sa ii dai nici un tratament fara a fi indicat de catre medic va trebuii sa luati tratament toti cei care locuiti impreuna nu conteaza varsta sau sexul