Pata rosie pe san ajutor

Afectiuni ale sanilor

Postata de PavElena cu 11 ani in urma.

Buna ziua, de aproximativ 4 zile mi-a aparut pe san o pata rosie care are in jur de 1 cm si sunt foarte speriata. Am facut o ecografie la san acum 4 luni si in afara de niste chisturi nu am nimic. Este necesar sa repet ecografia? Ar putea intr-un timp atat de scurt sa mi se dezvolte o problema serioasa a sanilor? Mentionez ca am 25 de ani. Eu am crezut ca este de la vreo muscatura de tantari pentru ca, cu o seara inainte sa-mi apara pata asta zbarnaiau niste tantari prin casa. Va rog sa ma ajutati putin. Multumesc din suflet.

Raspunsuri (2)

PavElena

acum 11 ani

Am uitat sa va spun ca, la palpare nu se simte nimic sub pata rosie

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa efectuati initial un consult dermatologic pentru a exclude o afectiune din aceasta sfera; ulterior, puteti repeta ecografia de sani .