ola

Afectiuni ale sanilor

Postata de natacha cu 14 ani in urma.

buna,de vreo citeva zile am dureri de sin si sau marit ciclu parca nu trebuie sa mi se inceapa ca abia so terminat acum o saptamina,din ce cauza ar putea fi asta?am avut contact sexual neprotejat cu vreo 2 luni in urma dar am avut ciclu deja de 2 ori si la timp fara nici o intirziere cea ar putea fi asta din ce cauza as putea avea aceste dureri.multumesc

Raspunsuri (2)

mikmok

acum 14 ani

Ai facut vre-un tratament sau ai luat pastile in timpul asta?
Poate ai o dereglare hormonala si din cauza asta ti-a venit atat de repede. Un consult ginecologic nu ti-ar strica. De cand nu ai mai fost? Bafta!!!!!!!

Sheila

acum 14 ani

Cred ca este vorba de o mastita, nu se stie exact cauza: poate ai o infectie in alta parte a corpului, fumatul creste riscul formarii, mameloanele se pot freca de imbracaminte si se pot infecta si devin dureroase, purtarea unui sutien prea stramt.
Cel mai bine ar fi sa mergi la un control sa vezi care e cauza, sa nu fie ceva mai grav
Numai bine