o mamica

Afectiuni ale sanilor

Postata de alexia36 cu 12 ani in urma.

Buna ziua!Am 36 de ani si in urma cu o luna si ceva am simtit niste arsuri in sanul drept urmate de mincarimea sanului,simtita in interiorul acestuia,si durere la apasare.Totodata in momentul presarii rezulta o substanta viscoasa la inceput iar cu cit presam mai tare devenea doar laptoasa.Trebuia sa ma apas destul de tare pentru a-mi aparea acea scurgere.Eu sunt in Canada si pina ajung in tara pentru un consult as avea nevoie de un sfat sau o parere despre ce credeti ca ar putea fi.Mentionez ca am copii marisori de 13 respectiv 7ani.Va multumesc!

Raspunsuri (4)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi necesar un consult ginecologic pentru examinarea clinica a sanilor, o ecografie mamara sau o mamografie, o analiza a secretiei mamelonare.
ar fi de evitat stimularea repetata a mamelonului.
mai multe detalii despre scurgerile mamelonare gasiti accesand link-ul:
//sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-sanilor/scurgerile-mamelonare-a-semnifica-rar-o-boala-grava_1177

alexia36

acum 12 ani

va multumesc pentru raspuns.

alexia36

acum 12 ani

va multumesc pentru raspuns!

alexia36

acum 12 ani

va multumesc pentru raspuns !