O intrebare

Afectiuni ale sanilor

Postata de Orhidee23 cu 13 ani in urma.

Buna seara.
In abseanta unei sarcini,este posibila aparitia colostrului?Banuiesc ca sunt insarcinata,dar in urma cu doua zile am facut un test de sarcina,rezultat negativ.Azi am facut inca unul,acelasi rezultat.Mentionez ca am o fetita de 10 luni,pe care am alaptat-o 2 luni jumate.Multumesc

Raspunsuri (4)

Orhidee23

acum 13 ani

Am uitat sa specific,ca azi mi-au aparut cateva picaturi de colostru la ambii sani,in urma palparii.

Iuli

acum 13 ani

Poate fi o dereglare hormonala.

o femeie

acum 13 ani

Cel mai bine este sa nu mai incerci sa vezi daca mai curge ceva din sani. Incercand, stimulezi glanda mamara sa secrete in continuare. Este posibil ca glanda mamara sa secrete daca exista o dereglare hormonala. Se intampla asta si la femei care nu au alaptat. La tine nu a trecut mult timp de cand ai nascut, deci nu-i o problema grava.Pentru incetarea lactatiei este un unguent numit MAMELDIN. Vezi pe Google prospectul.dAR CEL MAI BINE AR FI SA MERGI LA DR. oRICUM NU TE SPERIA, NU-I NIMIC GRAV. Dar, repet, nu mai stimula glanda mamara prin a verifica daca mai curge ceva. Daca sanul nu curge singur, nu se inflameaza, lasa-l in pace.

Orhidee23

acum 13 ani

Nestimulat,nu curge nimic:)nici n-am vreo senzatie la nivelul sanului,il simt normal.Totusi de cateva zile ma simt rau,banuiam ca ar fi tensiunea mea scazuta,am luat fier,dar am sa merg totusi la medic...poate e totusi o dereglare hormonala.Multumesc:)