noduli la sani oare?

Afectiuni ale sanilor

Postata de vanilla cu 13 ani in urma.

de ceva timp am descoperit la ambii sani niste"formatiuni" mai tari...la sanul stang este mult mai proeminenta decat la cel drept si au inceput sa doara putin...ma sperie faptul ca eu nu stiu cum arata sau se simte un nodul la san si nu am prea multe informatii privitoare la afectiunile sanilor ,cu atat mai putin la modul in care se prezinta un san normal,sanatos.Deci,daca m-ati putea ajuta in privinta asta...am fost si la medic acum doi ani ....si atunci erau sanatosi...Va rog sa-mi spuneti daca este normal ca sanii sa prezinte aceste umflaturi,aceste zone tari(poat exagerez dar parca ar fi un os acolo...atat e de tare zona)...apropo am 16 ani si inca nu am nici menstruatie...dar mama zice ca e normal pt ca si ei i-a venit mai tarziu de 16 ani. Multumesc!

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Nu, ai niste noduli probabil pe fond hormonal. Nu e de ingrijorat prea tare dar trebuie totusi evaluati si tratati. E posibil sa ai o dereglare hormonala din cauza careia sa nu iti fi venit ciclul pana acum. Mergi la medic si cere o ecografie mamara.

vanilla

acum 13 ani

Multzumesc pt raspuns!!