Nodul?

Afectiuni ale sanilor

Postata de MembruMobileApp150330210426056 cu 8 ani in urma.

eu am 14 ani si 7 luni,si de vreo 2 luni jumate nu mi-a venit menstruatia,poate sa fie din cauza faptului ca am slabit deoarece am facut sport si am consumat fara sa stiu prea putine calorii?? si de vreo 3 saptamani si cateva zile,am ceva la sanul drept..este mobil,putin dureros si tare,si cred ca este oval sau rotund...e posibil sa fie un nodul??..problema este ca eu sunt foarte foarte rusinoasa..si imi este rusine sa merg la medic sa fac o ecografie...mentionez ca am 44,5 kg si 1,60 m. VA ROG DIN SUFLET SA MA AJUTATI! Anul acesta am avut si examene si le-am trecut cu brio si am intrat la un liceu de arte! Iar in loc sa ma distrez,sa fiu fericita..stau tensionata in fiecare zi. VA MULTUMESC! ^_^

Raspunsuri (3)

claudia

acum 8 ani

vorbeste cu mama ta sa mergeti la un control ginecologic, eventual si o ecografie mamara(daca ginecologul considera ca este cazul).

Min Ah

acum 8 ani

Va multumesc pentru raspuns! ^_^,dar..daca puteti sa imi spuneti..in ce consta acest control?

lexymari15

acum 8 ani

Buna,nu te ingrijora prea tare. Si eu m am confruntat cu asta cand eram pustoaica. Am avut un nodul pe care l-am operat,dar in functie de dimensiune se poate trata si medicamentos.Stiu ca atunci cand am avut eu nodulul cativa doctori mi-au spus ca aceste cazuri sunt din ce in ce mai dese iar cauza este hormonala