nodul.

Afectiuni ale sanilor

Postata de lucalumi cu 10 ani in urma.

sunt insarcinata , am aproape 11 saptamani. am descoperit astazi la nivelul sanului drept aproape de mamelon o formatiune dura si care doare putin la palpare. tin sa mentionez ca este a doua sarcina. dinaintea primei sarcini , adica de acum aproximativ 6 ani am o scurgere laptoasa la ambii sani si mi s-a spus ca am nivelul prolactinei mare. nu am avut niciodata noduli sau altfel de probleme la nivelul sanilor. credeti ca poate fi ceva grav sau este vorba de o problema hormonala cauzata de sarcina?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este bine sa efectuati o ecografie mamara pentru o descriere a nodulului, dupa ce in prealabil, ati consultat medicul ginecolog curant.

Crina

acum 10 ani

Buna! Cel mai bine ar fi intradevar sa faci o ecografie mamara completata de sonoelastografie (aduce informatii complementare ecografiei mamare). Pentru acest lucru, iti recomand cu mare increere Centrul medical Donna, care chiar are o dotare si o echipa de medici profesionisti in acest sens. Daca vrei si un nume de doctor, eu ma duc la dna dr Claudia Teodorescu si e super ok. Bafta multa!